Stan i warunki techniczne pojazdu

Stan i warunki techniczne pojazdu

Ogromne zapotrzebowanie na usługi transportowe powoduje nieprzerwany rozwój rynku przewozowego. Niestety, wiele firm oferujących zwykle niskie ceny usług, decyduje się na narażenie życia i zdrowia pasażerów przewożąc ich w autobusach i busach w złym stanie technicznym. Na co zwrócić uwagę wybierając firmę transportową? Jak sprawdzić poziom bezpieczeństwa wybranego przewoźnika?

Na szczęście osoby podróżujące w celach turystycznych czy biznesowych mają możliwość skontrolowania przewoźnika, któremu powierzają swoje życie i zdrowie. W razie ewentualnych wątpliwości co do bezpieczeństwa jazdy wystarczy bowiem zawiadomić najbliższą komendę policji.

Na co zwrócic uwagę przy transporcie?

W ramach kontroli policjanci sprawdzą na miejscu stan techniczny autobusu lub busa – sprawność układu kierowniczego, hamulcowego, oświetlenie oraz opony. Wykryte niesprawności mogą skutkować utratą dowodu rejestracyjnego przez kierowcę.

Podczas kontroli policjanci mogą też przyjrzeć się bliżej samemu kierowcy. Przede wszystkim mają prawo sprawdzić stan trzeźwości oraz wymagane dokumenty, w tym licencję przewoźnika i ważność badań lekarskich. Policjanci oceniają też, czy kierowca jest wystarczająco wypoczęty i zdolny do bezpiecznej jazdy. Za narażanie życia i zdrowia pasażerów kierowców czekają srogie kary i mandaty.

Kontrola samochodów i busów

Podróżując z nami gwarantujemy Państwu maksimum bezpieczeństwa w sprawnych technicznie busach prowadzonych przez naszych wykwalifikowanych i licencjonowanych kierowców. Zapraszamy do wspólnej podróży po Polsce i poza granicami kraju!

Leave a Reply