Badania zdrowia kierowców

Badania zdrowia kierowców

Podróżując busami i autobusami po Polsce i poza jej granicami, powierzamy nasze zdrowie i życie w ręce kierowców. Od ich umiejętności i doświadczenia na drodze zależy bezpieczeństwo dotarcia do celu. Wybierając przewoźnika, warto sugerować się więc nie tylko korzystną ceną usług, ale przede wszystkim kadrą kierowców busów i autobusów.

Zasady bezpieczeństwa transportu określone są jasno w ustawie Prawo o ruchu drogowym oraz odpowiednich aktach wykonawczych. Kierowcy busów i autobusów, zajmujący się przewozem osobowym, zobowiązani są do wypełniania nałożonych na nich obowiązków.

Informacje i bezpieczeństwo

Po pierwsze – kierowcy busów i autobusów muszą posiadać specjalną licencję uprawniającą do przewozu osób. Tylko na jej podstawie mogą świadczyć oni legalnie usługi transportowe. Bezpieczeństwo transportu drogowego zależne jest również od zdrowia kierowców. Dlatego zobowiązani są oni do regularnego wykonywania badań lekarskich i psychologicznych.

Badania te przeprowadzane są na zlecenie i na koszt pracodawcy przez lekarzy medycyny pracy z uprawnieniami do badania kierowców. Częstotliwość badań zależy od wieku kierowcy. Do 60 roku życia badania wykonuje się co 5 lat, po ukończeniu tego wieku – co 30 miesięcy.

Ustawa o transporcie drogowym

Wiemy jak ważne są regularne badania lekarskie kierowców. Wciąż nie brakuje przypadków, takich jak tragiczny wypadek autobusu pod Jeżewem, któremu zawinił chory kierowca. W trosce o Państwa bezpieczeństwo nasi kierowcy spełniają wszystkie prawne wymagania i posiadają aktualne badania lekarskie.

Leave a Reply